Sarajevo 96.5 MHz | Travnik 90.7 MHz | Zenica 87.7 MHz | Tuzla 95.4 MHz | Mostar 100.9 MHz | Bihać 99.1 MHz | Banja Luka 100.4 MHz

Kotor Varoš 91.6 | Fojnica 90.7 | Doboj 90.1 | Bužim 98.1 | Foča 101.7 | Stolac 88.7 | Višegrad, Goražde 95.9

Bugojno 100.1 | Sanski Most 102.2 | Bratunac 99.3 | Konjic 94.2 | Zavidovići 103.8 | Srebrenik 95.4

Slušajte uživo

Kvalifikacije za Evropsko prvenstvo: Bh. fudbalerke poražene od Belgije

, Published in Magazin
Kvalifikacije za Evropsko prvenstvo: Bh. fudbalerke poražene od Belgije Faktor

Ženska seniorska nogometna reprezentacija BiH poražena je od Belgije rezultatom 0:5 u trećem kolu grupe “7” kvalifikacija za Evropsko prvenstvo koje će se igrati 2017. godine u Holandiji.

Izabranice Samire Hurem prve su bodove u kvalifikacijama osvojile u petak pobjedom nad selekcijom Estonije, dok su u prvom susretu u Belgiji upisale poraz od visokih 0:6.

Današnji susret u Trening centru N/FS BiH obilježila je dominacija Belgijanki koje su slavile rezultatom 5:0. Golove su postigle Julie Biesmans u 25. i 64, te Tessa Wullaert u 73. i 84. minuti susreta. Gol za konačnih 5:0 postigla je u 92. minuti Audrey Demoustier.

Samira Hurem, selektorica bh. fudbalerki bila je izuzetno nezadovoljna zbog poraza, a posebno igrom svojih izabranica u drugom poluvremenu.

"Prvo poluvrijeme je bilo odlično, igrale smo onako kako smo se i dogovorile. Nažalost, našom greškom smo primili gol, što govori o mladoj i nezreloj ekipi. Kako je vrijeme odmicalo, Belgija je pojačavala pritisak, a taj tempo nismo mogle izdržati. Posljednjih 15 minuta je bilo jako loše, jer naše igračice nisu više fizički mogle izdržati. Nisam zadovoljna reakcijama golmanice, nismo mogli da odgovorimo ni kondiciono, niti smo imale adekvatne izmjene", rekla je Hurem za Anadolu Agency (AA) i dodala:

"Ako želimo da pobijedimo Srbiju, moramo biti spremne i kompletne, a Engleska je bolja i od Belgije, pa će to biti zaista teška utakmica. Ipak, sada moramo razmišljati samo o Srbiji", dodala je Hurem.

U grupi “7” trenutno vode Belgija i Srbija sa po šest bodova iz dvije utakmice. Slijede ih Engleska i BiH sa po tri boda, s tim da su Engleskinje odigrale samo jedan susret, a bh. djevojke tri. Posljednjeplasirana je Estonija koja iz četiri ogleda nije uspjela skupiti niti jedan bod.

Pobjednici osam kvalifiakcionih grupa idu direktno na Evropsko prvenstvo, zajedno sa još šest najboljih drugoplasiranih. Preostale dvije drugoplasirane selekcije idu u baraž kako bi izborile odlazak u Holandiju 2017. godine.

Sljedeće utakmice bh. reprezentacija igraće 25. novembra u gostima protiv selekcije Srbije, te četiri dana kasnije protiv Engleske u Bristolu. Potom slijedi pauza do aprila sljedeće godine.