Logo
Print this page

Monte Carlo: Džumhur izgubio od Haasea u prvom kolu

, Published in Magazin

Najbolji bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur poražen je danas u prvom kolu ATP turnira u Monte Carlu od Robina Haasea sa 6:3, 6:2.

Džumhur nije izborio kroz kvalifikacije nastup u Monte Carlu, ali je dobio šansu da zaigra danas u prvom kolu nakon što je Argentinac Federico Delbonis otkazao.

Naš teniser je danas prelako izgubio od starog poznanika Haasea, no treba naglasiti da se Damir žalio na povredu i na početku drugog seta zatražio je medicinski time-out. U prvom setu Haase je poveo 3:0, Damir se vratio s tri uzastopno osvojena gema, a onda tri gema osvaja Haase i sa 6:3 dobiva prvi set. Na početku drugog seta Haase stiže do brejka, Damir se žalio na bolove, a Holanđanin lako na kraju dolazi i do pobjede u meču.

U narednom kolu igrat će protiv Dominica Thiema.