Sarajevo 96.5 MHz | Travnik 90.7 MHz | Zenica 87.7 MHz | Tuzla 95.4 MHz | Mostar 100.9 MHz | Bihać 99.1 MHz | Banja Luka 100.4 MHz

Kotor Varoš 91.6 | Fojnica 90.7 | Doboj 90.1 | Bužim 98.1 | Foča 101.7 | Stolac 88.7 | Višegrad, Goražde 95.9

Bugojno 100.1 | Sanski Most 102.2 | Bratunac 99.3 | Konjic 94.2 | Zavidovići 103.8 | Srebrenik 95.4

Slušajte uživo

Mladi košarkaši BiH osvojili 5. mjesto na turniru u Konyi

, Published in Društvo
Ilustracija, arhiv Ilustracija, arhiv

Kadetska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine osvojila je peto mjesto na međunarodnom turniru u turskoj Konyi.

Mladi bh. košarkaši su u susretu za plasman na peto mjesto danas pobijedili selekciju Kine sa 75:69 (10:13, 23:21, 25:10,17:25).

U ekipi BiH opet je prednjačio Džanan Musa, koji je postigao 31 poen, sedam skokova i šest asistencija. Njegoš Sikiraš je dodao 19 poena i šest skokova, a Sani Čampara 12 poena, pet skokova i četiri asistencije.

U ekipi Kine, koju je BiH i ranije savladala u grupnoj fazi takmičenja, istaknuo se Rongqi Huang s 13 poena, šest skokova i sedam asistencija.

Selektoru Emiru Halimiću ovaj turnir je poslužio kao provjera ekipe uoči nastavka priprema za evropsko prvenstvo A divizije koje će biti održano u Litvaniji od 6. do 16. augusta ove godine.

BiH će na EP-u nastupiti u C-grupi, u kojoj se nalaze još reprezentacije Srbije, Italije i Finske. Na turniru u Konyi mladi bh. košarkaši su u grupnoj fazi savladali selekciju Srbije, te izgubili od Italije.