Sarajevo 96.5 MHz | Travnik 90.7 MHz | Zenica 87.7 MHz | Tuzla 95.4 MHz | Mostar 100.9 MHz | Bihać 99.1 MHz | Banja Luka 100.4 MHz

Kotor Varoš 91.6 | Fojnica 90.7 | Doboj 90.1 | Bužim 98.1 | Foča 101.7 | Stolac 88.7 | Višegrad, Goražde 95.9

Bugojno 100.1 | Sanski Most 102.2 | Bratunac 99.3 | Konjic 94.2 | Zavidovići 103.8 | Srebrenik 95.4

Slušajte uživo

Karkelja osvojio tri srebra u Turskoj

, Published in Društvo

Bosanskohercegovački dizač tegova Adis Karkelja osvojio tri srebrene medalje na 3. Međunarodnom prvenstvu održanom u turskom Kemeru u organizaciji Sportske federacije islamske solidarnosti (ISSF).

Takmičenje u kategoriji dizača do 94 kilograma bilo je među zanimljivijim događajima ove sportske manifestacije.

Prvo mjesto u sve tri discipline osvojio je domaći takmičar iz Turske Semih Yagci, koji je u trzaju digao 150 i u izbačaju 185 kilograma, te sa ukupnih 335 podignutih kilograma dominantno osvojio tri zlatne medalje u te tri kategorije.

Drugo mjesto, sa također sva tri srebra ponio je dizač iz Bosne i Hercegovine Adis Karkelja. On je u trzaju digao 105, u izbačaju 125, te ukupno zabilježio skor od 230 kilograma.

Treće mjesto osvojio je katarski takmičar Khadil Alhamadi, koji je u trzaju podigao 70, a u izbačaju 95 kilograma.

Pomenuto takmičenje otvoreno je 12. marta i jučer je završeno.