Sarajevo 96.5 MHz | Travnik 90.7 MHz | Zenica 87.7 MHz | Tuzla 95.4 MHz | Mostar 100.9 MHz | Bihać 99.1 MHz | Banja Luka 100.4 MHz

Kotor Varoš 91.6 | Fojnica 90.7 | Doboj 90.1 | Bužim 98.1 | Foča 101.7 | Stolac 88.7 | Višegrad, Goražde 95.9

Bugojno 100.1 | Sanski Most 102.2 | Bratunac 99.3 | Konjic 94.2 | Zavidovići 103.8 | Srebrenik 95.4

Slušajte uživo

Usprkos dobroj igri BiH izgubila od Italije

, Published in Magazin Featured

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine sinoć je na stadionu u Torinu poražena od Italije sa 2:1 (0:1) u četvrtom susretu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine.

Bh. tim poveo je u 32. minuti golom kapitena Edina Džeke, a Italijani su izjednačili u 49. minuti preko Lorenza Insignea. Pobjedu domaćem timu osigurao je Marco Verratti u 86. minuti.

Bolju igru u prvom poluvrenenu bh. tim krunisao je u 33. minuti pogotkom kapitena Edina Džeke, nakon sjajne akcije Bešića i ubačaja Višće.

Pogotku je prethodilo nekoliko dobrih prilika našeg tima, od kojih je najbolju propustio Edin Višća u 18. minuti na asistenciju Džeke, ali je njegov šut izblokirao Bonucci.

Azzuri su najbolju priliku da poravnaju rezultat imali u finišu prvog dijela, ali je šut Quagliarelle sjajnom intervencijom zaustavio Šehić.

Drugo polvrijeme bh. tim otvorio je velikom prilikom da poveća vodstvo. Nakon ubačaja s desne strane, Gojak je glavom pokušao, ali nije najbolje zahvatio loptu.

Već u sljedećem napadu Italijani su u 49. minuti izjendnačili rezultat golom Insignea, koji je sjajnim volej udarcem matirao Šehića sa vrha šesnaesteraca, na ubačenu loptu iz kornera.

Pobjednički gol Italijani su postigli četiri minute prije kraja golom Verrattija koji je preciznim udarcem savladao Šehića.

Naredne susrete kvalifikacija reprezentacija BiH igra 5. i 8. septembra kada dočekuje Lihtenštajn i gostuje Armeniji.

U ostala dva susreta J-grupe Armenija je u gostima pobijedila Grčku sa 3:2, dok je Finska također u gostima bila bolja od Lihtenštajna sa 2:0.

Na tabeli vodi Italija sa 12 bodova, druga je Finska sa devet, a Armenija treća sa šest bodova. BiH i Grčka dijele četvrto i peto mjesto sa po četiri boda. Na začelju je Lihtenštajn.