Sarajevo 96.5 MHz | Travnik 90.7 MHz | Zenica 87.7 MHz | Tuzla 95.4 MHz | Mostar 100.9 MHz | Bihać 99.1 MHz | Banja Luka 100.4 MHz

Kotor Varoš 91.6 | Fojnica 90.7 | Doboj 90.1 | Bužim 98.1 | Foča 101.7 | Stolac 88.7 | Višegrad, Goražde 95.9

Bugojno 100.1 | Sanski Most 102.2 | Bratunac 99.3 | Konjic 94.2 | Zavidovići 103.8 | Srebrenik 95.4

Slušajte uživo

Bayern i Barcelona u polufinalu Lige prvaka

, Published in Društvo

Nogometaši Bayerna i Barcelone plasirali su se u polufinale Lige prvaka.

Bayern je u Münhenu u uzvratnom susretu četvrtfinala protiv Porta uspio da sustigne zaostatak od dva gola iz prvog meča i pobjedom od 6:1 izbori mjesto među četiri najbolje ekipe Evrope.

Bavarcima je trebalo samo dvadesetak minuta da ostvare rezultat koji im je donosio dalji plasman. Thiago Alcantara je u 14. minuti doveo Bayern u vodstvo, a na 2:0 povisio je Jerome Boateng u 22. minuti. Do kraja poluvremena njemački tim je postigao još tri gola. Robert Lewandowski je u 27. minuti pogodio za 3:0, devet minuta kasnije Thomas Müller je povisio na 4:0, a poluvrijeme je zaključio Robert Lewandowski svojim drugim golom u 40. minuti.

U drugom poluvremenu Porto je uspio preko Jacksona Martineza ublažiti poraz u 74. minuti, a konačan rezultat 6:1 postavio je Xabi Alonso u 88. minuti.

Drugi polufinalist je Barcelona koja je i u uzvratnom susretu na Nou Campu pobijedila Paris Saint Germain sa 2:0. Strijelac oba gola bio je Neymar u 14. i 34. minuti. Barcelona je slavila i u prvom meču u Parizu s 3:1 te je s ukupnih 5:1 izborila dalji plasman.