Sarajevo 96.5 MHz | Travnik 90.7 MHz | Zenica 87.7 MHz | Tuzla 95.4 MHz | Mostar 100.9 MHz | Bihać 99.1 MHz | Banja Luka 100.4 MHz

Kotor Varoš 91.6 | Fojnica 90.7 | Doboj 90.1 | Bužim 98.1 | Foča 101.7 | Stolac 88.7 | Višegrad, Goražde 95.9

Bugojno 100.1 | Sanski Most 102.2 | Bratunac 99.3 | Konjic 94.2 | Zavidovići 103.8 | Srebrenik 95.4

Slušajte uživo

Drugi poraz rukometaša BiH

, Published in Društvo

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine pretrpjela je drugi poraz na Svjetskom prvenstvu u Kataru.

Rukometaši BiH su u meču trećeg kola B-grupe poraženi od selekcije Makedonije sa 22:25 (11:13).

Makedoncima je to bio treći trijumf čime su osigurali plasman u osminu finala, dok će reprezentacija BiH pokušati da u naredna dva meča dođe do druge pobjede na prvenstvu i izbori dalji plasman.

Veći dio utakmice Makedonci su imali rezultatsku prednost. Reprezentacija BiH je u nekoliko navrata uspijevala da sustigne zaostatak, a dva puta i da povede, ali je veliki broj grešaka ponovo bio ključan za poraz.

Početak utakmice u potpunosti je pripao Makedoncima, koji su iskoristili smušenost u napadu bh. selekcije te već u desetoj minuti imali prednost od 6:1.

Uslijedio je period igre koji je pripao bh. igračima. Preokret je počeo Burićevom odbranom Lazarovu sa sedam metara, a BiH je serijom od 6:0 prvi put uspjela da povede u 19. minuti (7:6).

U finišu poluvremena makedonski rukometaši prave seriju od 0:3 te dolaze do vodstva od dva, a potom i tri gola. Vražalić je u finišu uspio smanjiti zaostatak BiH.

Reprezentacija BiH iskoristila je igrača više na početku drugog poluvremena i golovima Prcea, a potom Senjamina Burića nakon odlične odbrane njegovog brata Benjamina, došla do izjednačenja.

Brzinu u napadu bh. selekcije unio je ulazak mladog Perića, koji je dva puta asistirao Buriću za golove, a jednom se i sam upisao u strijelce, a BiH je u 43. minuti drugi put došla do vodstva (18:17).

Rukometaši BiH mogli su možda i riješiti pitanje pobjednika nakon što su sudije u 45. minuti isključile dvojicu makedonskih igrača, Markoskog i Stoilova, ali iz dva pokušaja nisu uspjeli postići pogodak. S druge strane, Makedonci su uprkos igraču manje uspjeli poentirati i vodstvo zadržati do kraja utakmice.

Najefikasniji u reprezentaciji BiH bili su Malinović i Burić sa po četiri gola, a tri je postigao Toromanović. Makedoniju je predvodio Manaskov sa šest golova, koji je proglašen igračem utakmice. Po tri gola su postigli Lazarov, Mirkulovski, Georgievski i Mojsoski.

Naredni meč BiH igra u srijedu kada se sastaje sa selekcijom Tunisa.