Sarajevo 96.5 MHz | Travnik 90.7 MHz | Zenica 87.7 MHz | Tuzla 95.4 MHz | Mostar 100.9 MHz | Bihać 99.1 MHz | Banja Luka 100.4 MHz

Kotor Varoš 91.6 | Fojnica 90.7 | Doboj 90.1 | Bužim 98.1 | Foča 101.7 | Stolac 88.7 | Višegrad, Goražde 95.9

Bugojno 100.1 | Sanski Most 102.2 | Bratunac 99.3 | Konjic 94.2 | Zavidovići 103.8 | Srebrenik 95.4

Slušajte uživo

Propustili priliku plasirati se na Evropsko prvenstvo

, Published in Društvo

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine jučer je propustila priliku plasirati se na Evropsko prvenstvo koje će se odigrati od 17. do 31. januara 2016. godine u Poljskoj.

U utakmici petog kola kvalifikacione grupe "B" rukometaši BiH u Zenici remizirali su sa direktnim konkurentom Bjelorusijom, rezultatom 22:22, te na tako došli u nezavidan položaj prije zadnjeg kola koje se igra za tri dana. Bjelorusija će tada dočekati Litvaniju i u slučaju pobjede gotovo sigurno bit će učesnik EP-a, jer je teško za očekivati da BiH u Danskoj može napraviti senzaciju i doći od trijumfa.

Izabranici selektora Dragana Markovića dobro su otvorili utakmicu i stekli prednost 4:2. Potom, gosti su zaigrali bolje, prešli u vodstvo, ali sredinom prvog poluvremena BiH ponovo dominira na terenu. Serijom od 4:0 domaći su se u 16. minutu odlijepili na "plus tri" – 9:6. Tri gola viška BiH je na kontu imala i u 25. minutu (12:9), no do odlaska na odmor Bjelorusi su uspjeli smanjiti rezultatski zaostatak, pa je poslije pola sata igre na semaforu pisalo – 14:12.

U drugom poluvremenu Bjelorusiji je trebalo 18 minuta da uhvati rezultatski priključak. Igrao se 48. minut kada su "bijeli" poravnali na 20:20 i ušlo se u dramatičnu završnicu meča.

Rukometaši BiH griješili su iz napada u napad gubivši lopte, ali golman Nebojša Grahovac odbranama ostavljao je "žuto-plave" u igri, tj. rezultatski egal. Bjelorusija je povela pred kraj meča, BiH je izjednačila i u zadnjih 20 sekundi imala napad za pobjedu, ali, nažalost, pred oko 4.500 navijača u Areni Zenica ostalo je konačnih 22:22.

Od reprezentacija iz regije plasman na EURO 2016 već je izborila rukometna velesila Hrvatska, kao i Slovenija. U posljednjem kvalifikacionom kolu 14. juna isto imaju priliku učiniti Crna Gora i Srbija u grupi "4", te Makedonija u grupi "6".